w tym tygodniu DARMOWA DOSTAWA od 119zł

FAQ

Masz pytania dotyczące twojego zamówienia i produktów LESSLY? Tu znajdziesz odpowiedź na każde z nich.

W razie wątpliwości pisz śmiało!

Moje zamówienie

Oferujemy darmową dostawę od 129zł. Część z naszych produktów ma darmową dostawę gratis jak np. nasze zestawy startowe dostępne tutaj.

Dostawa na terenie Polski kosztuje 10,90 zł niezależnie od liczby kupionych produktów oraz wybranej formy dostawy. Zachęcamy Cię do wyboru dostawy do paczkomatu – najbardziej ekologiczna forma dostawy. Od kwoty 129zł dostawa jest gratis!

Nasze produkty możesz zamówić z dogodną dla Ciebie formą dostawy.

  • kurier Poczta Polska,
  • kurier InPost
  • punkty odbioru Poczta Polska
  • paczkomaty InPost. 

Najbliższej punkty odbioru znajdziesz pod tymi linkami:  https://odbiorwpunkcie.poczta-polska.pl i https://inpost.pl/znajdz-paczkomat.

Staramy się wysyłać Wasze zamówienia jeszcze w dniu ich złożenia. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlaczego najbezpieczniej jest przyjąć, że zamówienie z LESSLY dotrze do Ciebie w ciągu 2 dni od jego złożenia.

Nic prostszego! Wystarczy, że wpiszesz swój numer śledzenia (otrzymasz go po złożeniu i opłaceniu zamówienia) https://inpost.pl/sledzenie-przesylek lub https://emonitoring.poczta-polska.pl/

Zestawy LESSLY oraz pojedyncze butelki są pakowane w specjalnie zaprojektowany kartony wykonane z makulatury i nadające się do ponownego recyklingu. Saszetki LESSLY (refille) są wysyłane w papierowych, zabezpieczonych przed wilgocią, eko kopertach. Twoje butelki są całkowicie bezpieczne. Przy pakowaniu nie wykorzystujemy ani grama plastiku!

Zachęcamy do ponownego wykorzystania kartonów i kopert. 😉

Nasze skoncentrowane refille są 100x lżejsze i dużo mniejsze od tradycyjnych środków czystości. Nasza rewolucja polega na tym, że nie transportujemy bezsensownie wody, a jedynie niezbędne substancje aktywne odpowiedzialne za czyszczenie. Dzięki temu już przy pierwszym zakupie pozostawiasz mniejszy ślad węglowy. Dbamy również o to, by nasze opakowanie były możliwie ekologiczne. Decydujemy się na współpracę z firmami, którym zależy na prowadzeniu działalności bez szkody dla środowiska.

Zamówienie można opłacić popularnymi i pewnymi bramkami płatności PayU lub ZEN, które umożliwiają płatność BLIK, przelewem bankowwym, Google Pay, Apple Pay, PayPal oraz wszystkimi popularnymi kartami płatniczymi jak MasterCard, Visa, American Express.

W naszym sklepie po kliknięciu ikony “Koszyk” pojawi się okno a na dole pytanie “Czy posiadasz kod rabatowy?”. Wystarczy kliknąć w tym miejscu i wpisać twój kod rabatowy i kliknąć “Zastosuj”.

Na ten moment nasze produkty są dostępne tylko przez stronę internetową. Zajrzyj do zakładki “Sklep”.

Rozumiemy, że czasami może się pojawić chęć zwrotu naszych produktów. Czas na zwrot wynosi 14 dni od dnia dostarczenia i w tym czasie prosimy kontakt mailowy na [email protected] z informacją o chęci dokonania zwrotu. Prześlemy specjalną etykietę, dzięki której za darmo będziesz mogła_mógł zwrócić zakup. Zwrot będzie przyjęty pod warunkiem braków śladu użytkowania produktów oraz dołączenia formularza zwrotu. Zwracamy pieniądze w ciągu 14 dni.
Nasze produkty można odesłać na adres:
LESSLY
Lęborska 3b, 80-386 Gdańsk
Do paczki dołącz proszę formularz zwrotu/wymiany – ułatwi nam to sprawę i usprawni identyfikację twojego zamówienia.

Formularz zwrotu do pobrania tutaj.

Nasze produkty

Oczywiście. Na naszej stronie pod zakładką “Sklep” znajdziesz zestawy refilli. Jednak pragniemy wspomnieć, że butelki LESSLY zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby doświadczenie podczas sprzątania było na najwyższym poziomie. Dodatkowo nasze butelki będą służyły Ci przez całe życie. Nie ma jednak przeszkód, by wykorzystać butelki, które masz już w domu.

Składy refilli znajdują się w zakładce produktu “Składniki”. Nasze receptury mają ekologiczny skład i skutecznie wyczyszczą każdą powierzchnię w mieszkaniu bez szkody dla Twojego zdrowia czy środowiska naturalnego.
Tak, kochamy wszystkie zwierzęta i nie wyobrażamy sobie ich krzywdzić. Nasze produkty są bardzo dobrze przebadane i możesz bezpiecznie ich używać nawet przy twoich zwierzakach.
Tak, produkty LESSLY są bezpieczne dla zwierząt, dorosłych, dzieci i środowiska naturalnego. Kochamy wszystkie zwierzęta i również o nich myśleliśmy tworząc produkty LESSLY.
Produktami LESSLY można wyczyścić dosłownie wszystko. Każdy z rodzajów refilli LESSLY ma jednak trochę inny skład zgodny z jego przeznaczeniem. Najbardziej uniwersalny jak sama nazwa wskazuje 😉 jest nasz refill “UNIWERSALNY”. Można nim czyścić: kuchnie (blat, fronty, szafki, lodówkę itd.), salon (stolik kawowy, parapety, szafki, komody itd.) przedpokój (konsolę, szafę, półki itd.) sypialnię (parapety, szafy, stoliki nocne, zagłówek łóżka itd.). Nie powinien uszkodzić drewna, różnego rodzaju kamieni ani laminatu. Jednak zawsze przed użyciem na dużej powierzchni zalecamy sprawdzić na małej powierzchni najlepiej w niewidocznym miejscu, czy przypadkiem nie zachodzi niepożądana reakcja. Refill “łazienka” bezproblemowo radzi sobie z kamieniem i jest przeznaczony do wszystkich urządzeń i przedmiotów znajdujących się w standardowej łazience, jak na przykład: wanna, umywalka toaleta, płytki, armatura łazienkowa itd. Refill “szyby i lustra” skutecznie czyści okna, lustra i szyby nie pozostawiając smug.
Jest to bardzo proste. Wystarczą 3 kroki. Uzupełnić butelkę ciepłą wodą. Wsypać proszek. Poczekać kilka minut aż proszek się rozpuści i cieszyć się pełnoprawnym, ekologicznym środkiem czystości. W naszej zakładce “Jak to działa” jest ten proces przedstawiony poprzez zdjecia.

Po rozpuszczeniu zawartości refilla w butelce środek czystości powinien starczyć tak długo jak tradycyjne środki czystości. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. 

Nie, potrząsanie butelką nie jest wskazane. Najlepiej butelkę uzupełnić ciepłą wodą i poczekać, aż proszek samoczynnie się rozpuści.

Nasze butelki LESSLY można używać w nieskończoność. Są wykonane z grubego szkła i posiadają silikonowy “sleeve” (podstawkę), która je zabezpiecza, chroni przed ślizganiem oraz nadaje akcentu kolorystycznego, żeby łatwo można je rozróżnić.

Nasze butelki LESSLY zostały zaprojektowane tak aby korzystanie z powstałych środków czystości było przyjemne. Również koncentraty są specjalnie stworzone z myślą o pojemności butelek LESSLY. Jednak, nie ma przeszkód aby w uprzednio umytej, własnej butelce rozpuszczać nasze koncentraty, a więc jest pełna dowolność. 🙂

Jeśli zależy Ci, aby zawartość refilla (proszek) rozpuścił się błyskawicznie, to proponujemy najpierw wsypać refill LESSLY, a później ostrożnie wlać zimną wodę. Oczywiście można też w pierwszej kolejności wlać wodę uzupełniając ¾ butelki, następnie wsypać zawartość refilla i uzupełnić wodą do pełna. 

Nasz produkt, zawartość refilla LESSLY został zaprojektowany tak, aby rozpuszczał się każdej wodzie. Sugerujemy, aby przygotowywać LESSLY z zimną lub letnią wodą. Zapobiegnie to zbyt intensywnej reakcji proszku z wodą.

Nasze produkty zostały tak opracowane, że świetnie sprawdzają się zarówno w twardej jak i miękkiej wodzie. 

Tak, receptury refilli LESSLY nie zawierają toksycznych substancji.

Receptury refilli LESSLY są wolne od toksycznych substancji takich jak: SLS, ftalany, fosforany, triklosan, parabeny, amoniak, chlor, formaldehyd, wybielacze, DEA, TEA i MEA. 

Tak, receptury refilli LESSLY są w 100% biodegradowalne. 

Jesteśmy dumni z tego, że możemy je produkować w Polsce we współpracy z firmami z 100% polskim kapitałem.

Butelkę LESSLY wraz z triggerem (spryskiwaczem) i silikonowym sleevem należy po każdym zużyciu środka czystości dokładnie przepłukać. Nasze produkty nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Można je myć z zmywarce.

Najlepiej przechowywać refille w suchym i ciemnym miejscu niedostępnym dla dzieci czy zwierząt. 

Każdy refill to 500ml standardowego środka czystości. Czas zużycia zależy od intensywności użytkowania i zabrudzenia.

Refille przechowywane w suchych i zacienionych miejscach powinny być wykorzystane w ciągu 24 miesięcy od czasu ich wyprodukowania. Rozpuszczony refill LESSLY powinno się wykorzystać w ciągu 12 miesięcy od rozpuszczenia w celu zachowania najwyższej jakości czyszczenia.

Jak to działa

Czy wiesz, że standardowe środki czystości zawierają w swoim składzie nawet 99% wody?

Nasz zespół opracował super skoncentrowaną, ale nadal bezpieczną dla Ciebie i środowiska recepturę, która po rozpuszczeniu w wodzie tworzy pełnoprawny i skuteczny środek do czyszczenia. Sprzątanie jeszcze nigdy nie było tak ekologiczne i bezpieczne!

Nic się nie stało. Wystarczy tylko przetrzeć butelkę i nadal cieszyć się pełnoprawnym środkiem czystości LESSLY.

To ważne, żeby do rozpuszczenia refilli LESSLy używać zimnej wody. W naszych koncentratach wykorzystaliśmy wysoce stężone, pianotwórcze substancje aktywne odpowiadające za czyszczenie. W przypadku użycia ciepłej wody, może dojść do intensywniejszej reakcji i pienienia podczas rozpuszczania się refilla.

Najlepiej użyć zimnej wody z kranu. Użycie ciepłej wody może spowodować zbyt nagłą reakcję substancji aktywnych i twój środek czystości może lekko wykipieć z butelki – jak we wstrząśniętym napoju gazowanym. Nic się jednak nie stało i jest to całkowicie bezpieczne.

Refille LESSLY zostały opracowane tak, by rozpuszczać je w 450-500ml zimnej wody z kranu. Użycie większej liczby refille nie sprawi, że środki czystości będą bardziej skuteczne.

Zdecydowanie odradzamy. Refille LESSLY zostały dokładnie opracowane, by działać w tym konkretnym składzie. Dodanie innych składników może obniżyć skuteczność produktów LESSLY lub być niebezpieczne dla zdrowia, życia.

Nasze opakowanie

Butelki LESSLY zostały wykonane w 100% z grubego, wzmacnianego szkła dodatkowo chromowane, dlatego mogą służyć Ci przez całe życie. 

Dodatkowo triggery/spryskiwacze są wykonane w 100% z plastiku z recyklingu (niestety na rynku nie ma alternatyw dla plastikowych spryskiwaczy).

Ochraniacze na butelki wykonane są z bezpiecznego silikonu, który zapewnia dodatkową ochronę twoim butelkom.

Nic się nie stało. Wystarczy, że umieścisz saszetki LESSLY w suchym miejscu i poczekasz, aż wyschną. Nadal nadają się do rozpuszczenia. Najwyżej utrudnione może być ich wysypanie z saszetki.

O ile to tylko możliwe zwrócony przez Ciebie karton zostanie przez nas ponownie wykorzystany do kolejnej wysyłki lub oddany do punktu, w którym zostanie przetworzony i ponownie wykorzystany.

O nas

Jesteśmy nową marką, która postanowiła odmienić branżę środków czystości i kosmetyczną.

Wierzymy, że największą odpowiedzialnością nas wszystkich jest dbanie o środowisko i przyszłość naszej Planety. Żeby jednak udało się to osiągnąć dostępne ekorozwiązania powinny być proste, tanie i ogólnodostępne. Dlatego właśnie powstało LESSLY!

Niesamowicie cieszymy się, że razem z nami chcesz odmienić losy naszej Planety!

Jesteśmy szczęśliwi, że nasza firma działa i rozwija się w Gdańsku. Obecnie nie oferujemy jednak możliwości odbioru osobistego produktów w naszej siedzibie. 

Mamy nadzieję, że niedługo się to zmieni i będziemy mogli jeszcze lepiej Was poznać. 🙂

Misją naszej firmy jest ułatwianie każdemu bycia odpowiedzialnym za środowisko. Skupiamy się na wyeliminowaniu jednorazowego plastiku z produktów codzinnego użytku, oferując łatwe, oszczędne i skuteczne rozwiązania do ponownego użycia. Zaczynamy od środków czyszczących, ale wkrótce będziecie mogli zastąpić więcej swoich produktów wygodnymi wkładami i pojemnikami wielokrotnego użytku.

Zaloguj się / Zarejestruj się
Utwórz konto

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów, o których mówi nasza polityka prywatności.

Odzyskaj hasło

Zapomniałaś_eś hasła? Proszę wpisz poniżej swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail. Na adres e-mail otrzymasz wiadomość a w niej link, gdzie stworzysz nowe hasło.

Koszyk 0

Wykorzystujemy pliki cookies własne i stron trzecich. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej oznacza akceptację plików cookies. Dowiedz się więcej.